

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1 kΩ |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 400 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 23544
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.03634 | $0.36340 |
| 50 | $0.03404 | $1.70200 |
| 100 | $0.03189 | $3.18900 |
| 500 | $0.03001 | $15.00500 |
| 1000 | $0.02881 | $28.81000 |
| 3000 | $0.02750 | $82.50000 |
| 5000 | $0.02625 | $131.25000 |
| 10000 | $0.02505 | $250.50000 |
